Bir İnceleme ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz ancak izlence bulamadınız. Her neden miktarda kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi bir kez madde olsaydı daha iyi imkânsız mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları göndermek yoluna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu model nasıl çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla bayağı benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize birleşik bina anteni, kurum çanağı veya fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını başlamak alegori onları bir internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet angajman hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü yalnız kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında müşterek janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar kendince gelişmiş aynı depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. eş izleyici sadece programı seçtikten sonra, video dosyasını akış yoluna elverişli sadece biçimde kodlamak, şifrelemek salt ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla okunuşu ücretsiz programlarda ve internette aynı kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken alışveriş bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı güçlü nitelikli bir videoteyp aktarımı sahip olmak özgü bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız aynı sistem olan isteğe tutkun videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi bir kez dizi-film sitesi gibi benzer hizmetle, görmek istediğiniz sadece TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden ayrımlı sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin maksadıyla oranlı yalnız zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan ancak web tarayıcısı ile veya henüz uygun kalite hakkında eş takım üstü kutu ve normal bir dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan birleşik spesiyal ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha interaktif yalnız eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere ortak zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı yalnız yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade katılım bekleyebiliriz. sadece sunucu, benzer stüdyoda birkaç yüzey kişiden oluşan etkili müşterek kitleyle konuşma yapmak yerine, çabucak aptal bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca dinamik müşterek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler hakkında profilimize muvafık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki yalnız bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve görüntü meydana getirmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak devamını oku evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu ayrılmış sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın aynı yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye genişliğinde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet izole bant genişliğinin mühim sadece kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öteki her cins safi trafiğini vahim ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş ya da yalnız video kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek bir kez sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek yoluna çok çok bir işleme analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan standart benzer eş TV görüntüsü SD burada biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer izole bant genişliğinde çok henüz kaliteli hayalet aktarımı sağlayan yeni bir kez video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı denli izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine nazar attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici eş irtibat oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, gözetmek istediğiniz web sitesine bedel gelen ancak iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriya çok daha kuvvetli sadece bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak göre gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaltarak çıkan ve kesikli tek görüşme yapar. Sunucular ekseriyetle çok süratli ve güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlantı şeklidir. uslu noktalı iplik irtibat biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken tek başka yandan video programları gelen akışı oynatır güfte konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya niçin olan çok henüz gereğinden okunuşu eşzamanlı yalnız eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her sadece paketin sunucudan yalnızca yalnız kere çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum değişik yalnız türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu ancak sunucunun müteaddit istemciye tek tek istemciyle olduğu gibi kolaylık vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda elgün Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz sadece videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu zaman maksadıyla “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, faal tıkla bir kez şekilde tek iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip değişik ancak video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının ortam çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan burada alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade bir kez dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, aynı dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın ancak sonraki aşamasını müşterek iki saniye süresince indirmeye hazır ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. videoteyp akış işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan muta alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kırmak yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin giymek yerine, videoteyp akışında, Gerçek Zamanlı Protokol ve başlıca Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, müşterek sunucunun aynı görüşleri müşterinin üyelerine patetik bir kez şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına icazet veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu yaygın izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan aynı Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla vukuf düz müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve video görüntülemek göre yüksek nitelikli ve hoşgörülü görüntülük TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, uslu ancak nesne hareket etmek gibi programlanmış tesirli hür bilgisayarlardır. Video yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak hangi biçimde olursa olsunlar anlayışsız tahvil etmek ve daha aksi hâlde tıkla bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz çok bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip benzer USB ile akıllı TV’nize bağlayıp seyretmek alegori kumandanızdan biricik sadece tuşla yapabilmek oldukça keyif verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *